Vše nasvědčuje tomu, že se stabilní vlády s důvěrou hned tak nedočkáme. Od podzimních voleb do poslanecké sněmovny se dějí věci, které zdravé zklidnění rozjitřených vod bohužel nepřinášejí, a tak tu máme vládu v demisi a tím pádem i ministry v demisi, kteří sami nevědí, jak dlouho ještě budou spravovat jim svěřené resorty.

Co se týče resortu kultury, zdá se, že nový ministr by mohl být dobrou volbou. Jsme teprve na začátku jeho působení na ministerstvu a již se jeho dosavadní kroky zdají být nadějným příslibem kompetentního řízení a citlivého přístupu k různým tematikám tohoto resortu. Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd se zdá být člověkem na svém místě, a nám nezbývá, než si přát, aby na tomto místě vydržel co nejdéle, pouze s tím rozdílem, že se z ministra v demisi stane ministrem s důvěrou. Zatím může počítat pouze s důvěrou nás - zaměstnanců v kultuře, kterou si svými kroky postupně získává. Věříme, že ji nezklame.

     

Více si o novém ministrovi kultury přečtěte na stránkách VŠE, katedra ars managementu https://kam.vse.cz/o-katedre/ucitele-a-doktorandi/phdr-ilja-smid/